Güncel Haber Sitesi

Avrupa’da grip ve Covid-19 vakaları artıyor; İspanya, hastanelerde maske zorunluğunu önerdi

0

Avrupa’da grip ve Kovid salgını artarken İtalya, ülkedeki solunum yolu hastalığı enfeksiyon oranlarının rekor seviyeye ulaştığı konusunda uyardı.

REKLAM

İspanya’da hükümet, son haftalarda ciddi oranda artan grip ve Kovid-19 gibi solunum yolu enfeksiyonları vakaları nedeniyle hastanelerde veya sağlık merkezlerinde maske kullanımının zorunlu hale getirilmesini önerdi.

Bu arada, grip ve Kovid-19 Avrupa’ya hızla yayılırken, Akdeniz ülkesi İtalya, ülkedeki solunum yolu hastalığı enfeksiyon oranlarının rekor seviyeye ulaştığı konusunda uyardı.

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi, insanların kendilerini iyi hissetmemeleri durumunda evde kalmalarını ve kalabalık yerlerde veya sağlık tesislerinde maske takmalarını önerdi.

Açıklamada yaşlıların ve kronik hastaların ulusal aşılama talimatlarına uyması gerektiği belirtiliyor ve gribin artık Sars-CoV-2 virüsü de dahil olmak üzere diğer yaygın solunum yolu patojenlerinden daha yüksek seviyelerde bulunduğu belirtiliyor. covid-19’a neden olan virüs.

İspanya’nın bazı bölgelerinde yerel yönetimler geçen hafta hastalara, ziyaretçilere ve hastane personeline maske takma talimatı verdi.

Pazartesi günü merkezi hükümet bu uygulamanın ülke geneline yayılmasını önerdi.

Tüm yerel yönetimlerin üzerinde hemfikir olmadığı konuyla ilgili nihai kararın çarşamba günü verileceği bildirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş